گروه درمانی اعتیاد ماتریکس

گروه درمانی اعتیاد ماتریکس

مخصوص افرادی که نمی خواهند به زندگی با روش اعتیادی ادامه دهند و می خواهند تغییری در نگرش و رفتار خود داشته باشند و از آسیب هایی که به خود و دیگران رسانده اند خسته شده اند و می خواهند آن را جبران کنند و زندگی سالم و سازنده ای را از نو بسازند و آدم جدیدی شوند.

تعریف اعتیاد در این کارگاه فقط به مصرف انواع مخدرها محدود نمی شود هرنوع رفتاری که به سلامتی عقل، روان و بدن ما آسیب برساند یا به دیگران آسیب برساند و فرد به آن رفتار وابسته شود، اعتیاد محسوب می شود. اعم از مصرف دخانیات، الکل، پرخوری، مصرف قرص های مسکن و آرامبخش و…

ماتریکس,درمان اعتیاد, ترک اعتیاد, گروه درمانی, محرک ها, گل, شیشه, حشیش, آمفتامین, ترامادول, مورفین, THC

در این کارگاه ها فرد معتاد با خطرات انواع مواد محرک آشنا می شود؛ آسیب های روانی و جسمی. سپس از نظر ذهنی آموزش داده می شود تا چگونه فرد معتاد بتواند از لغزش و وسوسه مصرف جلوگیری کند. در مرحله بعد فرد معتاد با احساساتش آشنا می شود. عدم تنظیم هیجانی از اصلی ترین علل رویکرد فرد معتاد به مصرف است. روش درمان اعتیاد این دوره ها مجموعه ای از رویکردهای درمانی رایج است مانند هیجان مدار، شناخت درمانی، تحلیل رفتار متقابل (TA)، طرحواره درمانی و تئوری انتخاب.

جلسات ماتریکس روز های شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲:۳۰ برگزار می شود. روزهای دوشنبه جلسات با حضور والدین یا دیگر اعضای خانواده اعم از فرزند، همسر، خواهر یا برادر برگزار می شود. جلسات دوشنبه خانواده درمانی محسوب می شود.